Ewangelizacja Słupska - szczegóły

Wspólnota św.Krzysztofa w Słupsku

Warte odwiedzenia

Licznik odwiedzin

3963649
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Miniony tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Razem
325
1887
3490
3941374
82422
102921
3963649

Your IP: 54.81.45.122
Server Time: 2017-10-24 05:42:24

Ewangelizacja Słupska - szczegóły

EWANGELIZACJA SŁUPSKA W RAMACH OGÓLNODIECEZJALNEJ EWANGELIZACJI MIAST

MIASTO DLA JEZUSA

Pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Dajczaka i Prezydenta Miasta Słupska Macieja Kobylińskiego

22.08.2013r – godz. 19.30 -  Czas Chwały – kościół św. M.M. Kolbe ul. Piłsudskiego 20.

Radosne dziękczynienie i uwielbienie naszego Pana Jezusa Chrystusa, w którym towarzyszyć nam będzie Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Krzysztofa Słupsk oraz Słupski Zespół Ewangelizacyjny Yam Kinneret, w kościele św. M. M. Kolbe ul. Piłsudskiego 20.

30.08.2013r. – godz. 19.00 - SPOTKANIE KAPŁAŃSKIE – NIESZPORY wkościele klasztornym SS Klarysek od Wieczystej Adoracji św. Ottona; ul. Henryka Pobożnego 7.

Słowo do Kapłanów wygłosi Ksiądz Biskup Edward Dajczak.

01.09.2013r – PIERWSZY SŁUPSKI MARSZ DLA JEZUSA

Bóg zachęca nas abyśmy wychodzili i głosili, że Jezus Chrystus żyje i jest  tym, który łączy, daje pokój, radość i wolność. Celem naszego  Marszu jest uwielbienie i wywyższenie imienia Jezusa Chrystusa aby odważnie ogłaszać , że jest On naszym Panem i Panem naszego miasta. Pragniemy dawać świadectwo naszej wiary w Tego, który umiłował nas do końca i nie wstydzi się przyznawać do nas. Wszyscy wierzący jesteśmy jednym ciałem w Jezusie Chrystusie dlatego pragniemy pokazać te niepodzielność.

                        - godz. 14.00 – Msza Święta z zawierzeniem miasta Słupska Jezusowi Chrystusowi, Mszy przewodniczy ksiądz biskup Edward Dajczak  w kościele św. Józefa Obl. NMP

                        - godz. 15.00 – ROZPOCZĘCIE MARSZU DLA JEZUSA

Przejście ulicami:

Kościół św. Józefa Obl. NMP ul. Szczecińska 38; ul. Romera, ul. Kotarbińskiego, ul. Małcużyńskiego, ul. Szczecińska, ul. Tuwima, Plac Zwycięstwa.

-  godz. 17.00 – koncert ewangelizacyjny zespołu SIEWCY LEDNICY  - Plac Zwycięstwa.

Zespół muzyczny związanym z duszpasterstwem oo. Dominikanów w Poznaniu. Grupa powstała, aby wspierać muzycznie oraz promować w Polsce i na świecie spotkania młodzieży na polach lednickich[. Ich teksty i kompozycje nawiązują zawsze do aktualnego w danym roku tematu lednickich spotkań. Zespół w swojej twórczości wykorzystuje elementy folkloru góralskiego. Zespół zadebiutował w 2001 piosenką Tańcem chwalmy Go.

02 – 09.09.2013r. – godz. 10.00 – 18.00 – Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Wspólnot Parafialnych miasta Słupska w kościele klasztornym SS Klarysek od Wieczystej Adoracji św. Ottona; ul. Henryka Pobożnego 7.

Zapraszamy wszystkich chętnych Mieszkańców i Gości naszego miasta do czynnego włączenia się w adorację.

03.09.2013r. – godz. 18.30 – Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie   - Mszy przewodniczy egzorcysta ks. Antoni Zieliński w kościele św. Rodziny;  ul. A. Grottgera 9.

06.09.2013r. – godz. 10.00 – 15.00spotkanie z chrześcijańskim raperem Łukaszem Bęsiem w słupskich szkołach ponadgimnazjalnych.

Łukasz Bęś ps. Bęsiu to chłopak po przejściach. Wpadł w złe towarzystwo, brał narkotyki. – „To się tak pogłębiało. Ale po spotkaniu z Chrystusem w 2006 roku moje życie się odmieniło” – mówi sam o sobie. 

06.09.2013r. – godz. 13.00 – 15.00 – Szymon Hołownia w słupskich szkołach.

Szymon Hołownia - dziennikarz i publicysta portalu Stacja7.pl, współpracuje z telewizją TVN, felietonista „Wprost”. Dwukrotny laureat nagrody „Grand Press” - w kategorii wywiadu za rozmowę ks. prof. Jerzym Szymikiem “Niebo dla gołębi” (2006) oraz w kategorii dziennikarstwa specjalistycznego za wywiad z etykiem i filozofem dr Kazimierzem Szałatą Pamięta Pan Hioba? (2007). Trzykrotnie nominowany do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. ks. bpa Jana Chrapka, otrzymał ją w 2007 roku za „nowatorski sposób prezentowania i komentowania spraw religijnych: atrakcyjny, a przy tym głęboki, otwarty na nowe prądy umysłowe i wrażliwość młodego pokolenia”. Jest także laureatem wielu innych nagród i wyróżnień. Znany jako prowadzący programy “Mam talent”, “Między sklepami” oraz “Ludzie na walizkach”.

Ksiazki.tv

06.09.2013r. – godz. 17.30 – spotkanie otwarte z Szymonem Hołownią w CivitasChristiana ul. Paderewskiego 9.

06.09.2013r. – godz. 19.30 – Czas Chwały –  w kościele św. M.M. Kolbe ze świadectwem rapera Łukasza Bęsia.

Jezus przechodzi pośród nas aby zabierać nasze troski a dawać swoją radość, wzmacniać w nas swój pokój i miłość, umacniać naszą wiarę abyśmy mieli odwagę świadczyć o Jego obecności w naszym życiu.

Modlitwę będą prowadzić  Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Krzysztofa Słupsk i Słupski Zespół Ewangelizacyjny Yam Kinneret, w kościele św. M. M. Kolbe ul. Piłsudskiego 20.

Spotkanie z naszym Mistrzem i Panem Jezusem Chrystusem ubogaci świadectwo chrześcijańskiego rapera Łukasza Bęsia.

07.09.2013r. – godz. 9.00 – Ewangelizacja OD DRZWI DO DRZWI  w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Słupsku.          

Pukamy do drzwi, chodząc od domu do domu i od mieszkania do mieszkania, nie przychodzimy na siłę nawracać, pragniemy wysłuchać drugiego człowieka, podzielić się miłością jaką otrzymujemy od naszego kochającego Ojca Boga, pragniemy powiedzieć w jaki sposób przeżywamy nasze życie z Jezusem Chrystusem i zaprosić na szczególne spotkanie z Bogiem w drugim człowieku w dniu 11.09.2013r. w Hali Gryfii.

- godz. 18.00 – koncert ewangelizacyjny rapera Łukasza Bęsia  PS. BĘSIU  w  hali słupskiej ciepłowni SYDKRAFT CE Słupsk Sp. z  o.o. ul. Koszalińska 3d.

„Łukasz Bęś, lub jak kto woli „Bęsiu”, jako czternastoletni chłopak „zbuntował się”. Jak sam opowiada, zaczął spotykać się z kumplami starszymi od siebie, brać narkotyki, kraść. – Nie widziałem sensu życia, myślałem tylko o tym, jak zdobyć kolejną „działkę” – rozpoczyna swoją opowieść. Dziś Łukasz jest znanym raperem. Wydał już kilka albumów. Współpracuje z raperami z całego świata. Na jego drugim albumie pojawiło się 18 gości z USA, Jamajki, Karaibów, Kanady, Hiszpanii, Bahama. Ma na swoim koncie wiele koncertów w Polsce i za granicą.”

Małgorzata Pabis Czytelnie Opoka

ZAPRASZAMY – młodzież i starszą młodzieżJ - zobaczcie, że wielbić naszego Pana Jezusa Chrystusa można na różne sposoby a jednym z nich jest także RAP.

08.09.2013r. – na każdej niedzielnej Mszy Świętej we wszystkich Kościołach Słupska – kazania ewangelizacyjne.

09 – 10.09.2013r. –  godz. 10.00 – 18.00 - ADORACJA RELIKWII BŁ. JANA PAWŁA II  - w kościele NMP Królowej Różańca Świętego; ul. Dominikańska 1 oraz w kościele św. Józefa Obl. NMP - ul. Szczecińska 38.

„Niegdyś ojcowie nasi na różnych miejscach polskiej ziemi stawiali krzyże na znak, że dotarła już do nich Ewangelia, że rozpoczęła się ewangelizacja – i że trwa nienaruszona. Z tą myślą postawiono też ów pierwszy krzyż w podkrakowskiej Mogile – w pobliżu Starej Huty. Kiedy postawiono opodal tego miejsca nowy, drewniany krzyż, było to już w okresie Millennium. Otrzymaliśmy znak, że na progu nowego tysiąclecia – w te nowe czasy i nowe warunki wchodzi na nowo Ewangelia. Że rozpoczęła się nowa ewangelizacja, jak gdyby druga, a przecież ta sama co pierwsza.” 

Jan Paweł II Nowa Huta 9.06.79r.

Te słowa Jana Pawła II nie dotyczą tylko Nowej Huty ale i też naszego miasta – miasta Słupska – w którym rozpoczęła się i trwa nowa ewangelizacja.

09 – 10.09.2013 – godz.10.00 – 18.00 - TRAMWAJ dla JEZUSA – ul. Nowobramska.

W ciągu dwóch dni, można przyjść i spotkać się z Księdzem Antonim Zielińskim - diecezjalnym egzorcystą oraz z osobami z różnych wspólnot – pytać, prosić o pomoc, rozmawiać na boże tematy, dzielić się swoim świadectwem życia i wspólnie modlić.

11.09.2013r. – OJCOWIE ENRIQUE PORCU I ANTONELLO CADEDDU – Hala Gryfia ul. Szczecińska 99.

To są ludzie, którzy mówią z wielką mocą, a ich słowu towarzyszą znaki, które niczym nie różnią się od tych opisywanych na kartach Ewangelii czy Dziejów Apostolskich. Ludzie widząc te zdarzenia, przemieniają swoje życie – opowiadał Lech Dokowicz, autor filmu „Duch” o życiu i posłudze ojców Enrique i Antonello z Brazylii. Jego zdaniem, fenomen tych ewangelizatorów tkwi m.in. „w ich gotowości do pomagania ubogim, niesieniu miłosierdzia oraz w ich radykalności w pójściu za Chrystusem, nie będącej fanatyzmem religijnym”.

                                                                                                                                                                            wielodzietni.org

- godz.10.00 – 13.00 - Blok przedpołudniowy: modlitwa, pieśni, orędzie ewangelizacyjne i konferencja Ojców.

- godz. 17.00 –  Blok popołudniowy: modlitwa, pieśni i orędzie ewangelizacyjne.

- godz. 18.00 – Msza Święta – Mszy przewodniczy Ksiądz Biskup Edward Dajczak. 

- godz.19.00 -22.00 – modlitwa i konferencja Ojców.

 

PRZYJDŹ I SPRAWDŹ Z JAKĄ MOCĄ DZIAŁA DLA CIEBIE JEZUS CHRYSTUS!

PRZYJDŹ DZIŚ - BO JEŚLI NIE TERAZ TO KIEDY?